fbpx

Recenzia je prebratá z webu SheMakesMeTravel.com

Viac: https://www.shemakesmetravel.com/sk/ubytovanie-na-orave-prijemne-prekvapenie-v-dolnom-kubine/

 

Výlety na sever Slovenska sú už našou tradíciou. Každý rok sa vraciame, aby sme spoznali neobjavené miesta, ochutnali rovnaké jedlá v nových reštauráciách a testovali ďalšie hotely či apartmány. Síce sme tam už čo-to pochodili, ubytovanie na Orave nás vždy niečím prekvapí. Naposledy sme si zamilovali Dolný Kubín.

 

 

HOTEL PARK

Ak sa chcete ubytovať priamo v centre mesta, ideálnou možnosťou je hotel PARK, ktorý je dokonca v odporúčaní Booking na prvom mieste pre túto lokalitu. Nečudo, jeho poloha je skutočne výborná – do centra je to pár minút, rovnako ako k známemu Kolonádovému mostu, jednej z najväčších atrakcií v Dolnom Kubíne. Keď prichádzate autom, určite oceníte aj možnosť parkovania priamo pred hotelom. Výhľad na mesto z hotelovej izby pri západe slnka má tiež svoje čaro.

 

IZBY

Hotel PARK disponuje 166 posteľami v 80 izbách typu Štandard, Biznis a Rodinná (10 izieb, pričom sú vždy dve izby navzájom spojené uzamykateľnými dverami), plus dvoma apartmánmi a jedným VIP apartmánom s dennou miestnosťou a pracovným kútom a samostatnou spálňou s kúpeľňou. Každá izba má vlastný balkón a je nefajčiarska. Všetky majú vlastnú (a dobre vybavenú) kúpeľňu, televízor, telefón, chladničku a veľkú šatníkovú skriňu. V hoteli sú navyše aj dve kompletne bezbariérové izby.

 

 

My sme boli ubytovaní v izbe na piatom poschodí s výhľadom na rieku. Bola zariadená, podobne ako zvyšok hotela, v príjemných pastelových farbách. Na stenách boli tapety s motívom vtákov, čo by mi za bežných okolností asi vadilo, ale do tejto izby sa to hodilo, dokonca sa podozrievam, že sa mi tie tapety páčili. Najlepšia však bola posteľ – pohodlnejšiu sme nemali ani v luxusnom päťhviezdičkovom rezorte na Bali. Bola správne tvrdá, s nadýchanými vankúšmi a perinami, spalo sa nám ako na obláčiku. A čo bolo najlepšie? Všetko voňalo! Ako z tej reklamy, keď pani ťahá z práčky jar. Poznáte? Nie? Nevadí.

 

 

Nakoniec aj jeden malý nedostatok. Je to síce  maličkosť, nám ale trochu komplikovala život. Ide o wellness hotel, ktorý je výborne vybavený (okrem uterákov sme dostali aj župany a papuče), ale pri rekonštrukcii kúpeľní sa akosi zabudlo na malý detail – vešiaky na uteráky. K dispozícii boli len dva vedľa sprchy a radiátor, čo nám dvom bolo skutočne málo. Zavesili sme si župany a boli sme vybavení. Ak niekto kompetentný bude čítať túto recenziu, verím, že s tým niečo urobí, lebo je to veľmi zbytočná chybička krásy.

 

REŠTAURÁCIA

Keď nás sledujete na Instagrame, asi vám neušlo, že sme obaja milovníkmi dobrého jedla a vína. V tomto hoteli sme si veru prišli na svoje. V cene sme mali polpenziu, v rámci ktorej sme dostali bohaté bufetové raňajky a večere formou švédskych stolov. Výber bol bohatý – oceňujem najmä množstvo druhov pečiva, poctivé maslo, veľa zeleniny a špeciálne oravské raňajky, pri ktorých si na svoje prišiel najmä Karol.

 

 

Napriek tomu sme neodolali a siahli aj po ponuke z menu, ktorá nás skutočne dostala. Pozdravujeme do kuchyne šéfkuchára Vladimíra Vaváka, ktorý dal dokopy ozajstné (tak nemám rada toto moderné pomenovanie, ale teraz musím) FOODPORN. Medailóniky z bravčovej sviečkovice na jablkách s Calvádos s pečenými rozmarínovými zemiakmi mám na jazyku doteraz.

 

 

Neskutočne dobrá kombinácia chutí sa prepašovala aj do dezertov – trojkráľový koláč s mandľami a citrusovou kôrou by pokojne mohli premenovať na cisársky a keď jablkový tartetatin dorazil na tanieriku aj so zmrzlinou, moje šťastie bolo kompletné.

 

 

Okrem výnimočnej chuti jedál musím vyzdvihnúť aj vzhľad reštaurácie – nechýbali tapety a čo sa mi rátalo najviac, veľmi pohodlné stoličky vo viacerých dizajnoch. Na stoloch pri večeri látkové obrúsky a kvety vo vázach. Hortenzie, mali farebné hortenzie, tie som na hotelových stoloch ešte tuším nevidela. V hoteli môžete cez deň navštíviť aj lobby bar a po záverečnej v reštaurácii zas bowling bar.

 

 

TIP: V sobotu, keď sme oslavovali výročie svadby, som dostala krásnu kyticu a v hoteli som zháňala vázu.Vtrhla som do kongresovej sály, kde práve pripravovali svadobnú výzdobu. Trochu ma chytila nostalgia, ale nie to som chcela. Ak hľadáte svadobný priestor na Orave, skúste tento hotel. Veľkou výhodou je blízkosť kostola aj úradu a možnosť ubytovania pre hostí.

 

 

WELLNESS

Čerešničkou na torte je v tomto hoteli krásna oddychovo-športová zóna s kardio strojmi na cvičenie, bazénom, vírivkou a saunovým svetom. Ako všetko ostatné, aj tieto priestory voňajú čistotou, a tak som asi prvý raz v živote pobehovala po “verejnom” wellnesse bosá. Bazén je krásne podsvietený a po zotmení svieti príjemným modrým svetlom.

 

 

Bazén sa nachádza na prízemí, pričom do saunového sveta musíte zísť o poschodie nižšie – takže aj v prípade rodín s deťmi pri bazéne nájdete ticho a pokoj v relaxačných miestnostiach v suteréne. K dispozícii sú dve, jedna hneď za kardio zónou a druhá pri saunách. Nechýba ani soľná miestnosť či Kneippov kúpeľ.

 

 

BONUS NA ZÁVER?

Spomenúť by som chcela ešte jednu vec – a to fakt, že je v tomto hoteli veľmi príjemný personál. Od recepcie cez reštauráciu až po pracovníkov wellness centra. Boli sme trochu nároční hostia, ale splnené nám boli všetky požiadavky – či už raňajky na izbu, požičanie žehličky alebo poskytnutie obrovskej vázy. Keby takto vyzerali služby vo všetkých našich hoteloch, cestovať po Slovensku by bola radosť.