fbpx
Miesto

Kubínska hoľa

Vzdialenosť

8 km

Zemepisné súradnice

49°15´03.6”N
19°16´00.9”E

Hodnotenie

5 / 5
Nevynechajte
pri návšteve Oravy

V zime slúži ako vyhľadávané lyžiarske stredisko, no v lete sa tiež nenecháva zahanbiť.

Pre aktívnych turistov vedie na Kubínsku hoľu viacero značených turistických chodníkov. Východiskový bod je zvačša Dolný Kubín ale máte možnosť sa sem dostať aj z Oravského Podzámku.

Pre najnovšie informácie sledujte stránku Kubinska.

Letná prevádzka lyžiarskeho strediska ponúka využitie lanoviek, ktoré vás vyvezú priamo na vrch Kubínskej Hole.

Ak máte chuť na adrenalín odporúčame návštevu Bike parku, ktorý je svojimi traťami pre jazdcov považovaný za jeden z najťažších na Slovensku. Pre cyklo nadšencov, ktorí majú radšej miernejšie trate bez nádychu adrenalínu je tu možnosť cykloturistiky na novo značených cyklochodníkoch spájajúce Dolný Kubín s cyklotrasami Hornej Oravy, obcou Rabčice a poľskou obcou Lipnica Wielka.

Ak si viete predstaviť aké výhľady musia byť z vrchu Kubínskej, čo tak výhľady rovno zo vzduchu? Lúčnatý rozľahlý povrch umožňuje dokonale využívať stredisko aj na paragliding.

Do výšok sa však môžete dostať aj v lanovom parku, ktorý preverí vašu fyzickú zdatnosť a zaručene vo vás zanechá nezabudnuteľný zážitok.

Spoločné zábavné rodinné zážitky si môžete vytvoriť zapožičaním kolobežiek, alebo trojkoliek a zažiť tak neopakovateľný zjazd. Tento osvedčený druh zábavy je vhodný pre všetky vekové skupiny a je len na vás, či si užijete rýchlu vzrušujúcu jazdu alebo kľudnú jazdu plnú krásnych pohľadov do prírody